امروز سه شنبه 12 فروردین 1399
alishafahi.cloob24.com
0
 


نکات بسیار مهمی که بیماران قلبی و پزشکان و پرستاران عزیز در مورد زمان مصرف هر دارو باید بدانند:


1. وارفارین: بهترین زمان توصیه شده برای مصرف آن ساعت 5 عصر است، چون مهم است که از 2 ساعت قبل، تا 2 ساعت بعد از مصرف وارفارین، هیچ غذایی خورده نشود.


2. آسپرین: آخر شب‌ها (یا صبح خیلی زود)، برای این‌که پیک اثر آن صبح زود باشد  و جلوی حوادث قلبی- عروقی رو بگیرد.


3. نیتروکانتین: بهتر است 2 بار در روز خورده شود، 8 صبح و 5 عصر. این روش مصرف کمک می‌کند که بین دوز 5 عصر تا 8 صبح روز بعد، فاصله‌ی زیادتری ایجاد شود تا بدن چند ساعتی بدون دارو باشد. (می‌دانید که بهتر است در مصرف نیترات‌‌ها، ساعاتی در روز بدن بدون دارو باشد تا مقاوم به اثر دارو نشود).


4. دیگوکسین: ساعت خاصی از شبانه‌روز ذکر نشده است.


5. پلاویکس: ساعت خاصی از شبانه‌روز ذکر نشده. (مراکز درمانی ساعت 10 صبح به بیماران پلاویکس می‌دهند).


6. آتورواستاتین (یا همان قرص چربی خون): بهترین زمان مصرف آن شب‌‌‌ها، قبل از خواب است، چون کبد در طول شب بیشترین متابولیسم چربی را انجام می‌دهد.


7. آتنولول: هرگز بعد از ساعت 4 عصر داده نشود. (ترجیحاً روزها تجویز شود)، چون یک بتا بلاکر طولانی‌اثر است  و اگر شب مصرف شود، موجب کاهش ضربان قلب در حین خواب می‌گردد.


٨. متورال: اصولا بخاطر داشته باشید که دادن بتابلاکر ها در طول روز مفیدتر از شبهاست، چون بیشترین میزان استرس و تاکى کاردى را در طول روز داریم.


٩. اُمپرازول یا پنتوپرازول: باید حداقل نیم ساعت قبل از صبحانه و با معده خالى خوده بشوند  تا بیشترین اثر را  داشته باشند.


١٠. تریامترن اچ، هیدروکلروتیازید، فورزماید (همان لازیکس): این‌‌ها همگی دیورتیک (ادرار آور)می‌باشند، حتماً باید در طول روز تجویز شوند و هرگز شب‌‌ها تجویز نکنید.
تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه